Kas notiek, ja sportists un totalizators izdomā sadarboties?

Varbūt jau varat nojaust atbildi uz virsrakstā uzdoto jautājumu –nekas labs, protams, tur nesanāk. Zemāk aprakstītie piemēri vienu lietu rāda pavisam skaidri – ja sporto, tad sporto, ja liec likmes totalizatorā, tad dari to, bet nejauc šīs abas lietas kopā!

Pīts Ross (Pete Rose) bija viens no labākajiem beisbola spēlētājiem, kandidāts uz iekļūšanu ASV beisbola slavas zālē. Viņš bija arī komandas Cincinnati Reds menedžeris, ļoti respektēts un pat slavens cilvēks sporta aprindās, taču tas viss beidzās, kad Ross tika pieķerts nelegālā totalizatorā, liekot likmes par savu komandu – izrādās, viņš slēdza derības totalizatoros par savas komandas rezultātiem gandrīz vai katru vakaru!Lai gan slēgt derības pašam par savu komandu nav tik traki kā ietekmēt komandas spēli par labu kāda pasūtītajam rezultātam, tas tomēr ir nelegāli. Lai gan Ross 15 gadus noliedza, ka būtu vainojams nelegālu totalizatoru apmeklēšanā, viņa cerības iekļūt ASV beisbola slavas zālē ar to tika sagrautas uz visiem laikiem.

  1. gadā trīs basketbolistiem no Bostonas koledžas komandasceļi krustojās ar nelegālo totalizatoru bukmeikeriem, un tika noslēgta vienošanās par nepieciešamajiem punktiem veselās 9 spēlēs. Plāns bija vienkāršs – ja Bostonas komandai būs 8 punkti pārsvarā, viņi beigās tomēr uzvarēs ar mazāku punktu pārsvaru. Ja Bostonas komandai tiks paredzēta sakāve, viņi parūpēsies, lai tā būtu sakāve ar lielāku punktu starpību. Viss jau būtu labi, tikai izrādījās, ka nav nemaz tik viegli zaudēt pēc pasūtījuma un puišiem tas galīgi neizdevās, tāpēc sanāca iegāzt savus noziedzīgos totalizatora partnerus. Shēma nāca gaismā, kad to atklāja kāds FIB aģents, kas bija iefiltrējies nelegālajā organizācijā. Viens no basketbolistiem izcieta reālu cietumsodu 28 mēnešu garumā, bet pārējie divi tika sveikā ar naudas sodu, taču lielākais sods izrādījās sabojātās karjeras izredzes – piemēram, Ērnijs Kobs (Ernie Cobb) tika gatavots NBA līmeņa basketbolam, taču pēc šī totalizatoru skandāla viņš tika izslēgts no basketbola nometnes un neviena komanda Amerikā vairs nevēlējās ar viņu sadarboties. Tā nu Kobam nekas cits neatlika kā meklēt karjeras iespējas ārpus Amerikas Savienotajām Valstīm – viņš 17 gadus nospēlēja Izraēlā un tagad ir kādas vidusskolas basketbola komandas treneris.

Varbūt kādam šķitīs, ka vainīgie ir saņēmuši pārāk bargus sodus, jo tie taču ir bijuši patiesi talantīgi sportisti, kāpēc vajadzēja viņus izslēgt no tālākās sporta dzīves? Domāju, ka te jāatceras par sporta līdzjutēju un totalizatoru spēlētāju uzticību, kas nu ir zaudēta – ja vienreiz uz tevis ir kritusi aizdomu ēna, tā nekad vairs nepazudīs..