Ceļvedis totalizatoru pasaulē

Salīdzinot ar daudzām citām azartspēlēm, totalizatori ir viena no labākajām alternatīvām, kas ir – pirmkārt, tā lielākoties nerada tādu atkarību kā kazino azartspēles. Otrkārt, tā piedāvā reālākās iespējas laimēt un, treškārt, tā piešķir dzīvību dažādu sporta spēļu baudīšanai. Tomēr pirms riskēt ar savu naudu un izdarīt likmes totalizatorā, ir jāsaprot, kā tad tieši totalizators funkcionē un kādi jēdzieni te obligāti jāzina.

Pirmajā brīdī varbūt šķiet, ka totalizatoru pasaule ir diezgan sarežģīta, taču pašos pamatos visi totalizatori balstās uz trīs lieliem vaļiem – izvēle, likme un izredzes. Šo trīs lietu mijiedarbība tad arī ir visas veiksmes vai neveiksmes pamatā.

Izvēle. Tas ir pavisam vienkārši – tev ir jāzina, uz ko tu vēlies totalizatorā derēt un kādu iznākumu tu paredzi. Tu nevari vienkārši aiziet un pateikt: “Vēlos izdarīt likmes totalizatorā par UEFA Superkausu. Nē, tev ir jāzina ļoti konkrēti – par kuru komandu tu vēlies izdarīt likmes, un kādas ir tavas prognozes par spēles iznākumu. Tas ir viss – nekā sarežģītāka te nav!

Lime.

Likme jeb, angliski runājot, stake tā summa, uz kuru tu esi gatavs derēt. Ja, piemēram, tu totalizatorā deri uz 10 eiro, tad tava likme ir 10 eiro. Pārsvarā likme ir pilnīgi tava brīva izvēle, taču mēdz gadīties totalizatori, kur ir noteikta konkrēta minimālā un/vai maksimālā likme, tas nozīmē, ka tev jāiekļaujas šajās robežās (piemēram, minimālā likme ir 5 eiro, bet maksimālā likme par vienu spēli ir 5000 eiro).

Izredzes. Šī ir sadaļa, kuru saprast jau ir nedaudz grūtāk nekā iepriekšējās divas. Teorētiski varētu teikt, šis elements izsaka iespējamību, kāda pastāv, ka lieta, uz ko jūs derējāt, piepildīsies. Izredzes koeficients ir tas, kas nosaka, cik naudas jūs dabūsiet uzvaras gadījumā. Jo mazāk ticama ir kādas situācijas piepildīšanās, jo lielāku naudu jūs saņemsiet, ja tiešām šī neticamā lieta piepildīsies. Jo lielāka iespējamība, ka notiks tas, uz ko jūs saderējāt, jo mazāk naudas jūs saņemsiet uzvaras gadījumā.