Pasaules čempionāta hokejā 2019 organizatori – Starptautiskā hokeja federācija  

Starptautiskā hokeja federācija pastāv kopš 1908.gada 15.maija. Federācijas sākums meklējams Francijā, Parīzē. Federācija  ir vadošā starptautiska līmeņa hokeja organizācija. Hokeja federācijā ir 76 biedri – asociācijas, katra ir konkrētās valsts vadošā federācija.

Organizācijas mērķos ietilpst starptautisko noteikumu kontrolēšana, starptautiskās spēlētāju maiņas vadīšana, vadlīniju izstrāde, tā arī izstrādā vairākas attīstības programmas, kuru mērķis ir hokeja izplatīšana un popularizēšana arvien plašākam sabiedrības lokam. Starptautiskā hokeja federācija ir atbildīga par hokeja pārstāvēšanu Olimpiskajās spēlēs, tā organizē visu līmeņu Pasaules čempionātus: čempionātu vīriešiem, sievietēm, junioriem jaunākiem par 20 gadiem, junioriem jaunākiem par 18 gadiem, kā arī sievietēm jaunākām par 18 gadiem. Katru sezonu federācija sadarbojas ar vietējā mēroga komitejām, lai rīkotu ap 25 dažādus pasaules čempionātus piecās kategorijās. Papildus pasaules čempionātiem, starptautiskā hokeja federācija rīko arī Eiropas klubu sacensības un, protams, Pasaules čempionātu hokejā. 2008.gadā federācija svinēja savu 100. pastāvēšanas gadskārtu. Jubileju svinēja ar vairāku jaunu projektu uzsākšanu – Gadsimta Zvaigžņu Komanda, Gadsimta 100 labākie stāsti, labdarības projekti, kā arī Viktorijas kausa izcīņa.

Starptautiskās hokeja federācijas prezidents jau kopš 1994.gada ir Renē Fasels. Dzimis 1950.gadā Šveicē, Friburgā. Fasela profesija ir zobārsts. Viņš spēlēja amatieru divīzijā, drīz pēc tam kļuva par hokeja tiesnesi veselās 37 spēlēs. 1985.gadā Fasels kļuva par Šveices hokeja asociācijas prezidentu, bet jau 1986.gadā tika ievēlēts par Starptautiskās hokeja federācijas valdes locekli. Kad Fasels kļuva par federācijas prezidentu, aizsākās jauna ēra federācijas darbībā. Fasels vēlējās uzlabot sadarbību un kontaktus ar Ziemeļamerikas profesionālajām hokeja organizācijām. Tieši dēļ Fasela iniciatīvām 1998.gada Ziemas Olimpiskajās Spēlēs pirmo reizi piedalījās NHL labākie spēlētāji. 2004.gadā Faselam tika piešķirta prestižais Goda Leģiona apbalvojums. Tas ir augstākā mēroga Francijas republikas apbalvojums, kuru pasniedz par izciliem darbiem Francijas labā. Vēl 2004.gadā Faselam tika pasniegta ukraiņu VIZHIBU balva par iespaidīgu dalību hokeja attīstībā un popularizēšanā. 2008.gadā Fasels saņēma Šveices asociācijas īpašo balvu, to ierasti pasniedz personām par īpašu ieguldījumu Šveices hokeja attīstībā. 2011.gadā Fasels saņēma arī augstākā ranga apbalvojumu, ko Krievijas valsts pasniedz ārzemniekiem – Draudzības Ordeni.