Pokera ķermeņa valoda. Kā iepazīt savu pretinieku?

Pokers ir spēle, kurā liela loma ir ne tikai tam, kādas kārtis tiek izdalītas un kādi lēmumi tiek pieņemti, lai tās liktu lietā, bet liela nozīme ir arī pārējiem spēlētājiem, kuri, tāpat kā jūs, iesaistās cīņā par lielo laimestu. Katram ir sava spēlēšanas stratēģija un paradumi. Īpaši viegli ir atklāt jauniņos spēlētājus, kas, profesionālam kāršu spēlmanim ir pāris minūšu jautājums.

Lai pokers šķistu vēl aizraujošāks, apgūsti un ņem vērā ķermeņa valodas signālus:

  1. Par stiprām iedalītām kārtīm parasti signalizē spēlētāja viegla šūpošanās uz priekšu un atpakaļ.
  2. Ja spēlētājs pie galda visu laiku ir sēdējis mazliet sašļucis un pēc izdalītajām kārtīm kļūst možs un stalts, arī tas var liecināt par labu kāršu iedalīšanu.
  3. Ja spēlētājs pēkšņi sāk citam teikt, ka kārtis var mest nost, liecina par bravūru un, iespējamu, blefošanu. Tā ir sava veida stratēģija daudziem spēlētājiem arī spēlējot internetā.
  4. Ja spēlētājs partijai pievēršas ar dalītu uzmanību, tad noteikti netiek blefots.
  5. Ja spēlētājs runā augstākā balss tonalitātē kā parasti, var liecināt par stiprām kārtīm un vēlmi nomaskēt savu sajūsmu. Tas attiecas arī uz reizēm, kad balss kļūst neierasti zema.
  6. Paplašinātas acu zīlītes – šo maņu nevar kontrolēt neviens un īpaši viegli to ir ieraudzīt acu zīlītēm, kas nav brūnā krāsā. Paplašinātas acu zīlītes liecina par stiprām kārtīm.
  7. Iesācējiem, stipru kāršu gadījumos, vienmēr mazliet trīcēs rokas.
  8. Sviedri, iespējams, ir lielākie situācijas nodevēji jebkurā dzīves situācijā, ne tikai pokerā.
  9. Ja runa ir par tiešsaistes pokeru, kurā pretinieka ķermeņa valodu ir neiespējami noteikt, par blefošanu bieži liecina bravūrīgi ziņojumi spēles čatā.
  10. Profesionāli pokera spēlētāji tiešsaistē, kā spēcīgu ieroci izmanto tieši laika zonas. Piemēram, kamēr Amerikā ir vēls vakars un agras nakts stundas, Eiropā ir agrs rīts, kas nozīmē to, ka šie spēlētāji ir spēlējuši visu nakti un noguruši, neuzmanīgi, iespējams, piedzērušies un izdara muļķīgas likmes.

Melošanas mīti.

Daudzi savu viedokli balsta uz mītiem, kas nav īsti pareizi, piemēram:

  • cilvēki nenovērš skatienu, kad blefo;
  • cilvēki neaiztiek savu seju biežāk, kad blefo;
  • mirkšķināšana var norādīt uz blefošanu, bet tikai reizēs, kad ir zināmi personas paradumi un tas, kā acis tiek mirkšķinātas ikdienišķās situācijās.

 

Kā redzams, ir daudz veidu kā atklāt savus spēles pretiniekus, vajag tikai nedaudz patrenēties!