Pokers – spēle katram spēlētāju tipam.

Varam droši apgalvot, ka pokers ir viena no, ja ne pati populārākā kāršu spēle pasaulē. Ņemot vērā to, ka zem šī vārda slēpjas vairāk kā simts kāršu spēļu, tad šis apgalvojums noteikti apstiprinās. Katrs no pokera paveidiem atšķiras ar dažām niansēm, kas rezultātā to padara par pavisam jaunu piedzīvojumu. Zemāk piedāvājam iepazīties ar dažiem no populārākajiem pokera paveidiem, kas tiek spēlēti visā pasaulē.

Texas Hold`em.

Šis ir pats populārākais pokers pasaulē. Hold`em tiek spēlēts lielākajā daļā pokera turnīru pasaulē un arī dažādas spēļu aplikācijas un tiešsaistes spēļu vietnes piedāvā spēlēt tieši šo spēles veidu. Spēlē izmanto standarta 52 kāršu kavu. Spēlējot kazino un spēļu zālēs, dīleris spēlē nepiedalās, taču, spēlējot mājās draugu lokā, parasti dīlera pienākumus uz maiņām pilda spēlētāji. To nosaka speciāls dīlera čips, kas tiek nodots nākošajam spēlētājam pulksteņa rādītāja virzienā. Tiek izdalītas divas kārtis, mazo un lielo likmi izdara spēlētāji pa kreisi no dīlera. Tālāk tiek izdalītas pēc kārtas piecas kārtis galda vidū un spēlētājiem jācenšas iegūt spēcīgāko kāršu kombināciju. Uzvarētājs saņem naudu vai žetonus, kas ielikti bankā.

Omaha.

Ja esat ielāgojis Hold`em noteikumus, tad Omaha spēles versija liksies vēl interesantāka. Spēlētājam tiek izdalītas četras kārtis, bet izmantot kombinācijām var tikai divas. Arī Omaha spēles versijā galdā tiek izdalītas piecas kārtis spēles gaitā. Šai spēles versijai, visbiežāk, ir limitēts kopējās bankas lielums.

Seven – card Stud.

Šis spēles paveids bija viens no populārākajiem pirms slavas saulītē sāka gozēties Texas Hold`em versija. Spēlē piedalās 2 – 8 spēlētāji un netiek izmantotas kopējās kārtis. Tiek veiktas Ante likmes un spēlētājs saņem trīs kārtis – divas aizklātas un vienu atklātu kārti, kuras vērtību redz visi dalībnieki. Dalībnieks ar zemāko kārts vērtību liek Bring – in likmi un tā tas turpinās, līdz visi spēlētāji izdarījuši savu gājienu. Tad izdala ceturto kārti, kas ir ar vērtību uz augšu. Atkal tiek liktas likmes, bet to sāk ar spēlētāju, kuram ir visvērtīgākā kārts. Izdala vēl divas kārtis un atkal spēlētājs ar labākajām kārtīm liek likmes. Tad izdala pēdējo – septīto kāri ar aizklātu vērtību. Likmi sāk likt spēlētājs ar labākajām atvērtajām kārtīm. Ja spēles beigās palikuši vairāki spēlētāji, banku saņems tas, kuram ir vislabākās kārtis, ņemot vērā arī aizklātās.

Šie ir trīs populārākie pokera spēles paveidi visā pasaulē. Noteikti izmēģini arī savā draugu lokā!