Sporta likmes pandēmijas laikā

Acīmredzama likumsakarība ir tāda, ka sporta likmju likšanas iespējas ir tieši atkarīgas no tā, vai sporta spēles vispār notiek. Tāpat kā ar koncertu, ja mūziķi spēlē, būs arī klausītāji – ja sportisti sporto, būs arī skatītāji. Un būs arī sporta likmju licēji. Tomēr 2020.gada sākumā, kad pasaulē valda koronavīrusa pandēmija, sporta likmes internetā un sporta likmes spēļu norises vietās gandrīz vai netiek pieņemtas.

 

Tas izskaidrojams ar to, ka lielākā daļa pasaules, nacionālo un pat zemāko līmeņu sporta turnīri ir slēguši savas sezonas. Diemžēl, tuvākajā nākotnē nav prognozējams, kad un vai lielāko sporta turnīri varēs atsākt savu darbību. Tāpēc arī sporta totalizators  likmes tuvākajā laikā nevarēs likt, vismaz ne par populārākajiem sporta veidiem, kuru vidū lielākoties ir sporta veidi ar ciešu kontaktu starp spēlētājiem, kas šajā laikā nav ieteicams.

 

Daudzas sporta līgas savas sezonas pārtrauca iesāktas, tāpēc daudzi sporta likmju spēlētāji nevarēja līdz galam izspēlēt sevis izliktās sporta likmes. Atkarībā no sporta līgu pieņemtā lēmuma – vai līga tiek apturēta vai pabeigta, sporta likmes ir vai nu iesaldētas vai tiek izmaksātas atkarībā no rezultātiem līdz ar pēdējās spēles norises laiku.

 

Šajā laikā īpaši lielu popularitāti ir piedzīvojuši tā saucamie “Fantasy Sports”. Fantasy Sports ir likmju likšanas platforma, kas piedāvā tās dalībniekiem kopīgi veidot turnīrus, veidojot savas komandas un spēlētājus, tad ar tiem sacensties un sadalīt sporta likmju internetā laimestus. Fantasy Sports būtība ir imitēt jau esošo sporta līgu norisi pat līdz tādām detaļām, kā spēļu rezultātos ierēķināt tādus mainīgos iespējamos laika apstākļus un spēlētāju atalgojumu sezonas laikā.

 

Fantasy Sports spēļu likmju uzvarētāji ir tie, kas tajā iegulda visvairāk laika. Paredzēt šādu internetā balstītu algoritmu un spēļu rezultātus ir grūti, jo daudz kas ir atkarīgs no nejaušībām. Tomēr ļoti daudz kas ir atkarīgs arī no detaļām un tā, kādu uzmanību tām pievērs spēlētāji. Fantasy Sports sporta likmes bija populāras jau iepriekš un var tikai prognozēt, ka tās paliks populāras arī pēc pandēmijas beigām.